page_title: החיים במדבר - קבלת התורה החיים במדבר - קבלת התורה | מוסדות שמ"ע :: מוסדות שמ"ע - שאו מרום עיניכם | הרב שלמה עופר

החיים במדבר - קבלת התורה

Addthis Facebook Twitter Google+ Email Print
סיני, שנת ב' אלפים תמ"ח, עבר זמן לא רב מאז יצאנו ממצרים וחנינו במדבר סיני, משה רבנו חילק אותנו לשבטים סביב למשכן ואמר כי עלינו להתכונן לקבלת התורה.
שמעון גווירץ | שאו מרום עיניכם | כ"ח אייר ה'תשע"ד
אנחנו מאד נרגשים כולם, אלוקים עשה לנו ניסים עצומים בשנים האחרונות כאשר רק לפני שלשה חודשים הוא חצה בשבילנו את ים סוף, כרגע היה בינינו לבין המוות והנה הרים משה את מטהו והים נחצה לשנים, לא אוכל לתאר לכם את המראות המדהימים שראינו מתחת לפני המים, הולכים היינו על קרקעית הים שהפכה בן רגע לגן ענקי ומרהיב ביופיו, עצי פרי לכל אורך הדרך ודגים מדהימים ששחו ברוגע בתוך קירות המיים הענקיים שקמו להם מימין ומשמאל, לא היה לנו הרבה זמן כי המצרים דלקו בעקבותינו ואך יצאנו מהים חזרה אל הקרקע ובן רגע חזר הים לקדמותו תוך כדי שהוא בולע את המצרים על סוסיהם וכלי לחימתם.

עתה אנו במדבר, סמוך להר סיני על פי ציווי אלוקים, מתכוננים כולם למעמד בהתרגשות שאין לבנו יכול להכיל, כולם מתקדשים ומכבסים את בגדיהם ומתארגנים לקראת המעמד הנורא.

אלוקים ציווה על משה לפקוד אותנו, ולא בכדי, לפני מעט מאד שנים היינו רק אני, אבי ואמי במצרים ואילו כעת יש לי ששה עשר אחים ואחיות קטנים וכך גם קרה אצל כל שאר המשפחות, אין ספק שזה ברכה אלוקית, למעלה מכל גדרי הטבע ואמא אף לא נחלשה כהוא זה...

אחזור לנושא עליו דיברנו, ימים שלמים אוכל לכתוב לכם על גודל הניסים שעושה עמנו ה' אך עתה ברצוני לספר לכם על המעמד המרגש אליו אנו מתכוננים כולם.

משה רבנו עדיין לא אמר לנו מתי יתקיים המעמד ואנחנו ממתינים בקוצר רוח..

בינתיים אנחנו במדבר, אל תדאגו יש לנו ענני כבוד מכל הצדדים ומאד נח לנו, ענן אחד נמצא מעלינו כל הזמן ושומר עלינו מפני חום השמש המידברית ויש עוד ענן מלפנינו שבלילה הוא מאיר לנו כדי שלא יהיה לנו חושך, לא אוכל לתאר בפניכם את חיינו במדבר, אנחנו נמצאים ממש בגן עדן עלי אדמות.

שלשה ימים התקדשנו וביום השלישי התאספנו כולם למרגלות הר סיני, לא ידענו בדיוק מה עומד להתרחש אך היינו נרגשים ומתוחים ביותר.

דפים קשורים

אני מאמין - קבלת התורה מתוך 'חרבות בשפתותיהם' ספרו של הרב שלמה עופר   י"א אדר א ה'תשע"ד משה רבנו עולה לשמים ומקבל את התורה כלה, ומגלים לו שם כי התורה תינתן בשני אופנים, מעוט שבה יורשה להכתב היא התורה שבכתב, ורוב התורה תועבר בע"פ מאב לבן ומרב לתלמיד עד סוף הדורות על מצוות ואיסורי התורה (לצפייה) הרב שלמה עופר | שאו מרום עינכים   י"ד סיון ה'תשע"ב

בואו לצפות בשיעורו של הרב שלמה עופר בהר חומה, תיקוני הזוהר ועל מצוות ואיסורי התורה, על "תעשה" ועל "לא תעשה", על חומרת הנחת תפילין עד כדי כך שיהודי שאינו מניח תפילין נקרא בפי חז"ל "פושע ישראל בגופו"...

ימי ספירת העומר (לצפייה) הרב שלמה עופר | שאו מרום עינכים   י"ז אייר ה'תשע"ב

ביום ראשון, י"ד אייר פסח שני (06/05/2012) מסר הרב שלמה עופר שיעור מיוחד בנצרת עילית בנושאים הבאים: ימי ספירת העומר | פסח שני | קבלת התורה | אהבת חינם | צדקה ועוד' בואו לצפות!

גדולים מעשי צדיקים - פרק א' הרב שלמה עופר | שאו מרום עינכים   ט"ז תמוז ה'תשע"ד בפרקים אלו נעסוק בליבון מספר קושיות המתעוררות מכל נושא ההנהגה הניסית, ונביא בעזהש"י מספר מעשיות המופיעות לאורך הש"ס, להאיר עינינו בגדולתם של חכמינו הקדושים תנאים ואמוראים ובתחילה יש לחזור ולשנן דברי הרמב"ן כי "אין לאדם חלק בתורת משה רבנו ע"ה עד שיאמין שכל דברינו ומעשינו ומקרינו כלם ניסים, אין בהם טבע ומנהגו של עולם כלל" וישנה קושיה עצומה ונוראה: אם אנו מאמינים שהבורא יתברך בורא כל הנבראים ומהוה ומקיים את כלם, מה אם כן החידוש בנס?
שדות חובה מסומנים באדום

הירשם כאן לקבלת ניוזלטר!

שדות חובה מסומנים באדום