שם האדם ומשמעותו (לצפייה)

Addthis Facebook Twitter Google+ Email Print

כל מה שרציתם לדעת על שם האדם, מה הוא מסמל? האם הוא יכול להזיק, לשנות מזל, האם מותר לשנות ואם כן מתי ולמה והאם צריך לקבל את רשות ההורים?!

 

הרב שלמה עופר | שאו מרום עינכים | ה' אדר ה'תשע"ב
  • ה' אדר ה'תשע"ב

    שורשים | סדרת הרצאות מפי הרב שלמה עופר שליט"א

    שורשים | סדרת הרצאות מפי הרב שלמה עופר שליט"א שם האדם ומשמעותו הורדת קובץ Addthis Facebook Twitter Google+ Email

שם האדם ומשמעותו (לצפייה)
דפים קשורים
ליקוטי מוהר"ן תורה ד' חלק 3 (להאזנה) לפעמים מתלהב אדם בתפילתו ומצליח להביע את רגשותיו דרך מילות התפילה וזה בחמלת ה' עליו, שנפתח לו אור איןו סוף והאיר לו, וכשרואה אדם התנוצצות הזאת, אפילו אם אינו רואה מזלו רואה (אף על גב דאיהו לא חזי מזלי חזי - מגילה ג.) תכף נתלהב נשמתו לדבקות גדול, לדבק את עצמו באור אין סוף.. קרא עוד... אמונה יהודית - אמונה תמימה! האמונה מושרשת בכל יהודי, חרדי או חילוני, בכולנו יש ניצוץ אמונה שלעולם לא דועך. אבל מה בעצם אומרת המילה "אמונה" או יותר נכון - מהי הגדרת? קרא עוד... אמונת חכמים - צדיק גוזר מספרת הגמרא בסנהדרין ק"צ על שני בני אדם יהודים שנשבו בהר הכרמל והיה שבאי מהלך אחריהם. שמע את שני היהודים מספרים זה עם זה. אמר לו אחד לחברו כי רואה הוא ע"פ הסימנים שהיה כאן גמל שהלך לפנינו וגמל זה עיור באחת מעיניו, ועליו שני נודות אחד של יין, ואחד של שמן ושני בני אדם מנהיגים את הגמל אחד גוי ואחד ישראלי. לגלג עליהם השבאי ואמר להם "עם קשה עורף מנין לכם זאת"? אמרו לו: דרך בהמה לאכל עשבים שלפניה אך דרך גמל לאכל עשבים שמין הצדדים וראו אשר אך צד אחד לאורך כל הדרך נאכל, ידעו שזה גמל וכי הוא עיוור ולאורך הדרך ראו מידי פעם מים שנספגו באדמה ומים שצפו. ידעו שהראשונים יין והשניים שמן. וראו במרכז הדרך טינופת של צואת אדם ובצד הדרך צואת אדם ידעו כי הראשון נוכרי והשני ישראלי (שדרך ישראל להיות צנוע - רש"י) ודרך הגוי להפנות לעיני כל. רץ השבאי קדימה ומצה כדבריהם, בא ונשקן על ראשן והביאן לביתן ועשה להם סעודה גדולה והיה מרקד לפניהם ואמר "ברוך שבחר בזרעו של אברהם ונתן להם מחוכמתו, ובכל מקום שהם הולכים נעשים שרים לאדוניהם" ופטרן לבתיהן לשלום. קרא עוד...

דפים קשורים

עין הרע והסרתה (לצפייה) הרב שלמה עופר | שאו מרום עינכים   י"ט אדר ה'תשע"ב

חז"ל מלמדים אותנו כי עין רעה יכולה להשפיע באופן ישיר על חיינו ולהזיק לנו, ישנם אנשים שכאשר הם שומעים את צמד המילים "עין הרע" ישר קופצת להם מול העיניים מכשפה עם רטייה על עין אחת ועינה השנייה רושפת גיצי אש ועל פניה חיוך מרושע...
בספר עבודת הקודש לחיד"א מובא כי גם אנשים הקרובים אליכם ביותר יכולים לעשות לכם עין הרע ולא להיות מודעים לכך בכלל... ושם אף מובא דרכים להיפטר מעין רעה..

 

תומר דבורה - שיעור מס' 3 הרב שלמה עופר | שאו מרום עינכים   כ"ג אייר ה'תשע"ב

סדרה מרתקת של מפגשים המתמקדת בספר 'תומר דבורה', ספר מוסר על פי הקבלה והסוד של רבי משה קורדובירו הידוע בכינויו 'הרמ"ק'.

ליקוטי מוהר"ן תורה א' הרב שלמה עופר | שאו מרום עינכים   כ"ד טבת ה'תשע"ג

הרב שלמה עופר שליט"א בשיעורו על תורה א' שבליקוטי מוהר"ן מאת רבי נחמן מברסלב זיע"א - אשרי תמימי דרך ההולכים בתורת ה':

ליקוטי מוהר"ן תורה ד' חלק 3 (להאזנה) הרב שלמה עופר | שאו מרום עינכים   כ"ט אייר ה'תשע"ד לפעמים מתלהב אדם בתפילתו ומצליח להביע את רגשותיו דרך מילות התפילה וזה בחמלת ה' עליו, שנפתח לו אור איןו סוף והאיר לו, וכשרואה אדם התנוצצות הזאת, אפילו אם אינו רואה מזלו רואה (אף על גב דאיהו לא חזי מזלי חזי - מגילה ג.) תכף נתלהב נשמתו לדבקות גדול, לדבק את עצמו באור אין סוף.. אמונה יהודית - אמונה תמימה! שמעון גווירץ | שאו מרום עיניכם   י"א תשרי ה'תשע"ב האמונה מושרשת בכל יהודי, חרדי או חילוני, בכולנו יש ניצוץ אמונה שלעולם לא דועך. אבל מה בעצם אומרת המילה "אמונה" או יותר נכון - מהי הגדרת? אמונת חכמים - צדיק גוזר הרב שלמה עופר שליט"א   כ"ג אדר ב ה'תשע"ד מספרת הגמרא בסנהדרין ק"צ על שני בני אדם יהודים שנשבו בהר הכרמל והיה שבאי מהלך אחריהם. שמע את שני היהודים מספרים זה עם זה. אמר לו אחד לחברו כי רואה הוא ע"פ הסימנים שהיה כאן גמל שהלך לפנינו וגמל זה עיור באחת מעיניו, ועליו שני נודות אחד של יין, ואחד של שמן ושני בני אדם מנהיגים את הגמל אחד גוי ואחד ישראלי. לגלג עליהם השבאי ואמר להם "עם קשה עורף מנין לכם זאת"? אמרו לו: דרך בהמה לאכל עשבים שלפניה אך דרך גמל לאכל עשבים שמין הצדדים וראו אשר אך צד אחד לאורך כל הדרך נאכל, ידעו שזה גמל וכי הוא עיוור ולאורך הדרך ראו מידי פעם מים שנספגו באדמה ומים שצפו. ידעו שהראשונים יין והשניים שמן. וראו במרכז הדרך טינופת של צואת אדם ובצד הדרך צואת אדם ידעו כי הראשון נוכרי והשני ישראלי (שדרך ישראל להיות צנוע - רש"י) ודרך הגוי להפנות לעיני כל. רץ השבאי קדימה ומצה כדבריהם, בא ונשקן על ראשן והביאן לביתן ועשה להם סעודה גדולה והיה מרקד לפניהם ואמר "ברוך שבחר בזרעו של אברהם ונתן להם מחוכמתו, ובכל מקום שהם הולכים נעשים שרים לאדוניהם" ופטרן לבתיהן לשלום.
שדות חובה מסומנים באדום

הירשם כאן לקבלת ניוזלטר!

שדות חובה מסומנים באדום