page_title: הפגישה הפגישה - שאו מרום עיניכם :: מוסדות שמ"ע - שאו מרום עיניכם | הרב שלמה עופר

הפגישה

Addthis Facebook Twitter Google+ Email Print
איך הצלחת להכניס את הבן שלך לישיבה הגדולה הזאת? איך הצלחת לאתר כל כך מהר את העסקן הדגול הזה? איך נתנו לך בגמ"ח ‫הזה הלוואה כה גדולה בתשלומים כ"כ נוחים? איך פתחו לך את הדלת ‫הצדדית בכניסה לאדמו"ר? איך הסכימו לך להכנס עם הרכב בל"ג בעומר ‫עד פתח הציון? איך הצלחת תוך שנתיים לקבל משרה כל כך מתקדמת ‫בעבודה?
שער ברסלב | כ"ג כסלו ה'תשע"ב

פתח דבר

כל אחד מאיתנו נתקל לפחות פעם בחיים, במשפט הקסום שהוא ‫פוטר בדרך כלל הרבה תמיהות.

‫"יש לי קשרים..."

איך הצלחת להכניס את הבן שלך לישיבה הגדולה הזאת? איך הצלחת לאתר כל כך מהר את העסקן הדגול הזה? איך נתנו לך בגמ"ח ‫הזה הלוואה כה גדולה בתשלומים כ"כ נוחים? איך פתחו לך את הדלת ‫הצדדית בכניסה לאדמו"ר? איך הסכימו לך להכנס עם הרכב בל"ג בעומר ‫עד פתח הציון? איך הצלחת תוך שנתיים לקבל משרה כל כך מתקדמת ‫בעבודה?

‫יש לי שם קשרים!...

‫השכן שלי, דוד של אבא שלי, החבר שלי, סבא שלי, מישהו קשור שם לחלונות הגבוהים. וברגע שיש קשרים אז כבר הכל מובן. נפתחים כל ‫השערים.

מדוע נוהרים כולם להתפלל על קברות הצדיקים? מה פשר העומס ‫הקבוע על פתחם של צדיקי הדור?

‫כי יש להם קשרים בעולמות העליונים. וכי יש משהו יותר גדול‫מאשר קשרים בבית דין של מעלה. הלא הכל יוצא משם. החיים, ‫הבריאות, הפרנסה, השידוכים, השלום בית, הנחת מהילדים, ההתעלות ‫הרוחנית, ההבנה בלימוד, ההצלחה בחיים. אם יש לך שם קשרים - קנית ‫את עולמך.

באמת משפט קסם, יש לי קשרים.

עמוק עמוק בלב, כולנו מייחלים ליצירת קשרים טובים. בראש ‫ובראשונה עם הבורא עולם, מי שהכל בידו. וכשמרגישים שזה קצת מסובך אנחנו מנסים להסתופף בצילם של גדולי ישראל, שנהיה קשורים ‫לכל הפחות לאלה שיש להם קשרים בשמים. וכשגם זה לא כל כך הולך, ‫אנו מוצאים בשולי החברה, להבדיל, גם כאלה שהחליטו לנסות את מזלם ‫ליצור קשר עם אלילי ההון למיניהם, אישי ציבור ואנשי שררה, שמא ‫דרכם יגיעו אל הישועות הנצרכות להם.

‫קוראים יקרים וחביבים!

‫בשביל ליצור ולבנות קשר הדוק עם השם יתברך לא צריך לפרוח ‫באויר. רבים מאיתנו בודאי זוכרים את הסבא ואת הסבתא, באלו אמונה ‫הם חיו, כמה הם דיברו על השם יתברך, כמה חשו את קירבתו, כמה ‫פעמים ביום חשבו עליו, דיברו עמו, נשמו אמונה.

‫ננסה בסדרת מאמרים זו, ללמוד יחד, כיצד גם היום, בעידן המודרני, כשהכל ‫עובד באופן אוטומאטי, אנשים כערכינו, יוצרים קשר אמיתי ונצחי עם ‫בורא העולם. איך נחיה חיים של אמונה באמת? כיצד נחוש בכל שעות ‫היממה את קרבת השם? כיצד נכניס את השכינה לביתינו?

קריאה פוריה!

הפרק הבא: היכן הוא המטמון


מקור: שער ברסלב

דפים קשורים

היכן הוא המטמון שער ברסלב   כ"ג כסלו ה'תשע"ב אנחנו חיים בדור אקספרס, הכל נגיש ומהיר, לוחצים על כפתור נדלק מזגן, לוחצים על כפתור יש מוזיקה, לוחצים על כפתור נאפית עוגה, אתה יושב כאן בארץ וסוגר עסקים תוך שניות בחציו התחתון של כדור הארץ, חשבונות ומשכורות מועברים באופן אוטומאטי דרך המחשבים | הפגישה | פרק א חלום אמיתי שער ברסלב   כ"ג כסלו ה'תשע"ב "ובו תדבק", מצווה אותנו התורה, ומורה לנו כי אנו חייבים שיהיה קשר הדוק ובלתי ניתן להתרה בינינו לבין בורא עולם. אבל איך עושים את זה? איך מגיעים לזה? איך הופכים כל תפילה – אותה אנו מתפללים לעתים רק על מנת לצאת ידי חובה – לשיחה עם השם? ואיך נתונים למהלך חיינו כולו מהות של דבקות בהשם יתברך? | הפגישה | פרק ב יש קשר ויש קשר שער ברסלב   כ"ג כסלו ה'תשע"ב קשר אמיתי נוצר ע"י פתיחת הלב, היוצר קשר פנימי בין שניים, אולם המחבר בין הלבבות הוא הדיבור. מלשון הכתוב "נפשי יצאה בדברו", אנו למדים גם שהדיבור מבטא את הנפש ומחבר בין הנפשות. דבר זה נכון גם לגבי הקשר בינינו ובין בורא עולם: שיחה קבועה שלנו עם בורא עולם, היא היא שתיצור קשר אמיתי בינינו לבין בורא עולם, ותחזק ותעמיק את הקשר שלנו אל הבורא | הפגישה | פרק ג קשר אמיתי שער ברסלב   כ"ג כסלו ה'תשע"ב קשר אמיתי נוצר ע"י פתיחת הלב, היוצר קשר פנימי בין שניים, אולם המחבר בין הלבבות הוא הדיבור. מלשון הכתוב "נפשי יצאה בדברו", אנו למדים גם שהדיבור מבטא את הנפש ומחבר בין הנפשות. דבר זה נכון גם לגבי הקשר בינינו ובין בורא עולם: שיחה קבועה שלנו עם בורא עולם, היא היא שתיצור קשר אמיתי בינינו לבין בורא עולם, ותחזק ותעמיק את הקשר שלנו אל הבורא | הפגישה | פרק ד
שדות חובה מסומנים באדום

הירשם כאן לקבלת ניוזלטר!

שדות חובה מסומנים באדום