page_title: כוחה של ט"ו בשבט כוחה של ט"ו בשבט | הרב שלמה עופר :: מוסדות שמ"ע - שאו מרום עיניכם | הרב שלמה עופר

כוחה של ט"ו בשבט

Addthis Facebook Twitter Google+ Email Print
אמצע החודש הירח כולו מלא אך לא סתם מלא הוא נחשב לנקודה אמצעית של התקופה הרביעית ששם מרכז החיות של כל הצומח.
הרב שלמה עופר | שאו מרום עינכים | ט"ו שבט ה'תשע"ד
וידוע שישנם ארבעה יסודות (אש מים רוח עפר) המים הם כח הצומח ביום הזה, ט"ו בשבט ראש השנה לאילנות ראש השנה לגן עדן – לתחילת הבריאה.

ההלכה הראשונה שהייתה לאדם הראשון שהכין לו הבורא גן של עצים נפלאים מכל הסוגים והניחו שם "האדם עץ השדה" הצומח כולו אומר שירה במיוחד ביום ההולדת של האילן שמתחבר השם הויה עם אדנות שהם שלמות הכל ועולים יחד 91 בגימטריה וגם אילן בגימטריה 91 .

וגם חג הסוכות שגם הסוכה הסכך שלה מין הצומח וגם ארבעת המינים מהצומח חג הסוכות גם כן מאיר ביום הזה בטו בשבט וגם סוכה בגימטריה אילן.

הספירה ששולטת בחודש שבט היא ספירת "ההוד" וכולה קשורה לאהרון הכהן וידוע שאמצע החודש כאשר הירח מלא מאיר מאוד הנקודה המרכזית של החודש ומכאן ש-ט"ו בשבט הינו כח עצום של ספירת ההוד שכולה למצוא את היופי והפאר של כל יהודי ולזכות לעין טובה כי כל ענינו של אהרון הכהן היה אהבה, לאהוב את הבריות ולקרבן להשם התברך וכל כוח הצומח וכח המים שמצמיח = צומח והופך אפר דומם לתנועה וממילא לשיר וריקוד "אז ירננו עצי היער לפני ה' כי בא כי בא לשפוט את הארץ" הכל זז ונצמח  מכח האהבה מכח ספירת ההוד מכח של אהרון הכהן .

בחודש שבט שהוא עשתי עשר חודש הואיל משה באר את התורה הזאת- פנה משה לעם ישראל ולימד אותם סדר תוכחה כיצד ניתן להוכיח את הזולת באופן שיצאו מהתוכחה הזאת פירות וכל הכח הזה מגיע מכנות של האהבה.

ידוע שבפירות מגולגלות חלקי נשמות ולעיתים חלקי נשמות גבוהות ויקרות מאוד וכאשר זוכים לברך על הפרי יש כח דרך הברכה להרים חלקי נשמות שנעלמות בפרי ולהוציאם מכח הצומח לכח המדבר ולתת הארה עצומה בנשמות של מעלה.

כל ברכה שמברכים על הפרי יש בה סוד של "פדיון שבויים" לפדות חלקי נשמות וניצוצות רוחניים שכלויים בתוך הפרי בסוד הגלגול.
וכמובן, ט"ו בשבט הינו היום להודות לשבח ולפאר ולצוות לעלה ולקלס את הבורא יתברך על רחמיו אשר נגלים בחוש ובאמיתות ברורה דרך החג הזה דרך פירות האילן אשר הרבה הבורא מאוד להעצים את כמות האילנות עושי פרי, ונתן לכל פרי טעם מיוחד משלו וצבע מיוחד משלו ולכל פרי צורה משלו ויש שהוא קשה ויש שהוא רך ויש שהוא עטוף בקליפה קשה ויש בקליפה עדינה ויש שהוא אם גרעים וכל פרי יש בו סודות ושורשם רוחניים וידוע על פי הסוד שהפירות גם הם באופן פרטי מתחלקות תחת הספירות העליונות וישנן פירות שהם מעלמא דנוקבא ופירות שהם מעלמא דדוכרא וכשברא הבורא יתברך את העולם העמיד את האדם בגן עדן וציווה אותו ואמר לו ראה מה בראתי וכל זה בראתי בשבילך- תשמור מאוד לא לקלקל את עולמי ולמעשה היו הפירות בתחילת ברייתם מתקונים לחלוטין אך לאחר חטא אדם הראשון שלח בהם כוחות של חיצונים (הטומאה) ולכן נצטרכו למגבלות של אכילה, נטע רבעי וכו.. וזה מובא במאור עיניים כי ב-ט"ו בשבט מתקנים את קליפת הנוגה וכל החודש מסוגל לשחרר מאיתנו כוחות הרע והגאווה אמן כן יהי רצון.
כוחה של ט"ו בשבט

דפים קשורים

תפילה לט"ו בשבט ולאתרוג נאה הרב שלמה עופר שליט"א   י' שבט ה'תשע"ג

אנא רבונו של עולם תזכני לתקן חלקי בחטא אדם הראשון ולדעת את יעודי ותכליתי בעולם ולהבין ולהעריך בדקדוק גדול באיזה חלקים באופן מיוחד חטאתי בחטא עץ הדעת, וביום זה יום ט"ו בשבט תזכני למשוך שפע מ-8 אותיות שמך הגדול הויה (י.ה.ו.ה) ואדנות (א.ד.נ.י) לזכות לגלות את הפאר שיש בכל יהודי, את הפאר שיש בכל פירות האילן, וכל פרי שיגיע לידי, לא אחטוף אותו ישר לתוך הפה אלא אכין את נפשי ורוחי ואת פי לקיים מצוות "פדיון שבויים" שבכל פרי ישנם חלקי נשמות שמחכים ומיחלים שאתקן אותם ואפדה אותם מתוך הצומח וארים אותם למקום של "חי" ויש צדיקים נוראים שכאשר הפרי מגיע לידם מברכים ומיחדים בכוונה עצומה ומצליחים אף להרים חלקי נשמות שבפרי, להחזירם ישר מצומח למדבר מיסוד המים ויסוד האש. אנא ריבונו של עולם תעזרני ברחמיך הרבים לדעת להודות בכל לב ונפש על עולם נפלא שבראת, על פירות שבראת בחן בחסד ברוח וברחמים רבים ותעזרני אבי שבשמים לזכות ללב טהור וזך בזכות הברכות, ולזכות בחג הסוכות של השנה הבאה לאתרוג נאה ומהודר, לאתרוג שיש בתוכן ים של דמעות של כל ה"ימים הנוראים" , ולהתקרב בזכות יום ט"ו בשבט  לצדיקים האמיתיים "צדיק כתמר יפרח כארז בלבנון ישגה" לזכות ללב זך וטהור מכל מידה רעה, "לב טהור ברא לי אלוקים ורוח נכון חדש בקרבי".

מה לנו ולחג האילנות? שמעון גווירץ | שאו מרום עיניכם   י"ג שבט ה'תשע"ב

רעב, צמא, מותש, השמש מכה על פדחתו.. כך התהלך לו מסכן, מצפה לישועה.. מדבר, חולות, רוחות, יובש, הצל אינו ממש מקובל בטירטוריה זו, החול בעיניים, היובש בשפתיים והתקווה שכבר עזבה את העיניים...
מגיע אותו אדם מוכה גורל לסוף היער ושם עומד ניצב כחלום מתוך אותם סרטים אשר שייכים לקטגוריית ה'מדע בדיוני', אבל לא, איכשהו החלום הזה השתחל לו לסרט הדרמה אותו הוא חי.

האדם הוא עץ השדה הרב שלמה עופר | שאו מרום עינכים   י"ג שבט ה'תשע"ג

שבוע של ניגונים, שבוע של שירה, שירת הים, ראתה שפחה כנענית על הים ניסים ונפלאות שאפילו הנביא יחזקאל בן בוזי לא ראה. ט"ו בשבט, כל הבריאה מתחדשת, הכל מתחיל לפרוח צבע ירוק ולבלוב של אילנות עוטף את הכל. "אז ירננו כל עצי היער".

שדות חובה מסומנים באדום

הירשם כאן לקבלת ניוזלטר!

שדות חובה מסומנים באדום