ליקוטי מוהר"ן תורה י"ז חלק 3 (להאזנה)

Addthis Facebook Twitter Google+ Email Print
מובא בגמרא: שוב יום אחד לפני מיתתך, מי יודע מתי יבוא יומו? על כן, שוב היום שמא תמות מחר. אומר רבי נחמן מרסלב, שוב יום "אחד"! שהרי מה מפיל את האדם? היום שלפני או היום שאחרי, אדם חושב כי הוא חטא כל כך הרבה בימים שלפני ואיך ישוב בתשובה? אדם אחר דואג על הימים הבאים.. עזוב הכל, אומר רבנו, דאג אך ורק ל"יום אחד" היום, שוב בתשובה ליום זה!!!
הרב שלמה עופר | שאו מרום עינכים | ח' טבת ה'תשע"ד
  • ח' טבת ה'תשע"ד

    ליקוטי מוהר"ן תורה י"ז חלק 3

    ליקוטי מוהר"ן תורה י"ז חלק 3 מפי הרב שלמה עופר שליט"א
    מובא בגמרא: שוב יום אחד לפני מיתתך‚ מי יודע מתי יבוא יומו? על כן‚ שוב היום שמא תמות מחר. אומר רבי נחמן מרסלב‚ שוב יום "אחד"! שהרי מה מפיל את האדם? היום שלפני או היום שאחרי‚ אדם חושב כי הוא חטא כל כך הרבה בימים שלפני ואיך ישוב בתשובה? אדם אחר דואג על הימים הבאים.. עזוב הכל‚ אומר רבנו‚ דאג אך ורק ל"יום אחד" היום‚ שוב בתשובה ליום זה!!!
    הורדת קובץ Addthis Facebook Twitter Google+ Email

דפים קשורים

ליקוטי מוהר"ן תורה י"ז חלק 1 (להאזנה) הרב שלמה עופר | שאו מרום עינכים   ט"ו אלול ה'תשע"ג כי כל העולם לא נברא אלא בשביל ישראל, ישראל אשר בך אתפאר.. כי ישראל עלה במחשבה תחילה וכל אדם מישראל הקב"ה מתפאר בו... אמונת חכמים - צדיק גוזר הרב שלמה עופר שליט"א   כ"ג אדר ב ה'תשע"ד מספרת הגמרא בסנהדרין ק"צ על שני בני אדם יהודים שנשבו בהר הכרמל והיה שבאי מהלך אחריהם. שמע את שני היהודים מספרים זה עם זה. אמר לו אחד לחברו כי רואה הוא ע"פ הסימנים שהיה כאן גמל שהלך לפנינו וגמל זה עיור באחת מעיניו, ועליו שני נודות אחד של יין, ואחד של שמן ושני בני אדם מנהיגים את הגמל אחד גוי ואחד ישראלי. לגלג עליהם השבאי ואמר להם "עם קשה עורף מנין לכם זאת"? אמרו לו: דרך בהמה לאכל עשבים שלפניה אך דרך גמל לאכל עשבים שמין הצדדים וראו אשר אך צד אחד לאורך כל הדרך נאכל, ידעו שזה גמל וכי הוא עיוור ולאורך הדרך ראו מידי פעם מים שנספגו באדמה ומים שצפו. ידעו שהראשונים יין והשניים שמן. וראו במרכז הדרך טינופת של צואת אדם ובצד הדרך צואת אדם ידעו כי הראשון נוכרי והשני ישראלי (שדרך ישראל להיות צנוע - רש"י) ודרך הגוי להפנות לעיני כל. רץ השבאי קדימה ומצה כדבריהם, בא ונשקן על ראשן והביאן לביתן ועשה להם סעודה גדולה והיה מרקד לפניהם ואמר "ברוך שבחר בזרעו של אברהם ונתן להם מחוכמתו, ובכל מקום שהם הולכים נעשים שרים לאדוניהם" ופטרן לבתיהן לשלום. ליקוטי מוהר"ן תורה י"ז חלק 2 (להאזנה) הרב שלמה עופר | שאו מרום עינכים   כ"ב אלול ה'תשע"ג כל הרצון של הבריאה היה כדי לגלות את האור העצום שעתידים נשמות ישראל להאיר בעולם בפרסום של "ה' מלך ה' מלך ה' ימלוך לעולם ועד." ודווקא בראש השנה, יום המלכת השם יתברך, היום הרת עולם, היום בו הכל התחיל, דווקא יום זה הוא המתאים ביותר בשביל הצדיק הכי גדול שתפקידו לגלות את הפאר העצום של כל יהודי. "כן" - "לא" - זה לא תמיד שחור לבן שמעון גווירץ | שאו מרום עיניכם   ב' ניסן ה'תשע"ב חלק מחובת החינוך המוטלת עלינו כהורים היא לאסור על ילדינו דברים מסויימים ולחייבם בדברים מסויימים, ילד חייב לשמוע מהוריו את המילה "לא" מפעם לפעם אחרת הוא יגדל להיות פרא אדם, הורה חייב לומר גם את המילה "כן" ולחייב את ילדיו בדברים מסויימים אחרת ילדיו יצאו פראי אדם ליקוטי מוהר"ן תורה י"ז חלק 4 (להאזנה) הרב שלמה עופר | שאו מרום עינכים   כ"ו טבת ה'תשע"ד האזינו לשיעורו הנפלא של הרב שלמה עופר בנושאים: איך נעשים גרים | כל העולמות נבראו בשביל נשמות ישראל | התגלות אור הצדיק תלוי בשלמות המעשים | על ידי הצדקה נשלם השכל. מתוך תורה י"ז שבליקוטי מוהר"ן מאת רבי נחמן מברסלב זיע"א.
שדות חובה מסומנים באדום

הירשם כאן לקבלת ניוזלטר!

שדות חובה מסומנים באדום