page_title: האם אלוקים עושה משפט צדק? האם אלוקים עושה משפט צדק? | מוסדות שמ"ע :: מוסדות שמ"ע - שאו מרום עיניכם | הרב שלמה עופר

האם אלוקים עושה משפט צדק?

Addthis Facebook Twitter Google+ Email Print
בעוד כחודש נעמוד כולנו למשפט בפני בורא עולם, השופט הגדול מכולם, האם מישהו מכם בדק את אופיו של השופט, האם משפטו משפט אמת? ואולי, אולי הוא מקבל שוחד וכך נוכל לצאת זכאים בדין?!
שמעון גווירץ | שאו מרום עיניכם | ב' אלול ה'תשע"ג
אלול, יום הדין קרב ובא.. הדגים במים רועדים, מלאכים נחפזין ונרעדים אך נדמה עולם כמנהגו נוהג.
היכן הפחד מאותו יום הרת עולם, היום בו יעמיד במשפט כל יצורי עולם? אלה אינם סיסמאות! יושב בשמים הינו השופט וחותמו אמת. מצד שמאל יושב לו התובע המחוזי, שטן לא קטן ומעוטר בנצחונות רבים בזירה המשפטית, מאות אלפים ואפילו מליונים של אנשים הצליח הוא להרשיע ועד היום נתונים הם לחסדיו בכלא הגדול בעולם.. הגהינום!

אנחנו הרי אנשים מאמינים, יודעים אנו כי בעוד חודש יישב שופט כל הארץ ויכריע מי יחיה ומי ימות, איך יחיה ואיך ימות.. אז איך אנחנו כה שאננים? למה "ומלאכים יחפזון, חיל ורעדה יאחזון" ואנו? מה איתנו? האם לא חטאנו? האם אין לנו ממה לחשוש?
אל נא תשכחו! במשפט הזה לא קיימת זכות השתיקה ומאחר שבכל מעשנו הרעים היו איתנו גם הייצר הרע וגם אלוקים כעדים אז סביר להניח שגם הכחשה לא באה בחשבון...

אם בהתחלה לא פחדתי הרי ככל שנתתי את מחשבתי לכך, רעדתי יותר. המחשבות על פסק הדין הרעידו את מנוחתי...
יצאתי לברר אצל עורכי הדין הטובים ביותר בתחום זה, למי שלא יודע יש לנו בספרייה היהודית עשרות ומאות ספרים שמתעסקים בנושא הזה או לפחות מקדישים לו פרק חשוב ונכבד.

לאחר בירור ארוך ומייגע ועבודת מחקר לא קטנה הגעתי למסקנה כי אלוקים מקבל שוחד וזה הוביל אותי למסקנה נוספת כי אלוקים אינו שופט צדק.

לפני שאתם נבהלים ונרעשים תנו לי להסביר!
"ותשובה ותפילה וצדקה מעבירין את רוע הגזירה" כל השנה אנו חוטאים ועוברים על רצון הבורא בלי סוף, מכעיסים אותו בעבירות שטותיות ומתעצלים לקיים מצוות.. והנה, בערב יום הדין אנו משחדים את הקב"ה בתפילה ובצדקה והוא מקבל את הסליחה העלובה שאנו מגישים לו?!
איך הייתם קוראים לזה? האם זה לא שוחד?

ואלוקים עושה דין אמת? משפט צדק?
האם מישהו מכם מכיר מישהו שהיה עובר את המשפט בשלום לולא היה אלוקים קל רחום וחנון, מעביר על פשעים וחטאים ומאריך אפו על כל העבירות שאנו עושים??
היש כזה? כמה פעמים ביום אנו עוברים על מצוות הבורא? כמה פעמים ביום אנו מזלזלים במצוותיו עד שהוצרכו חז"ל למצוא לזה שם "מצוות שאדם דש בעקביו" ואז בלי בושה אנו פונים לאלוקים וצועקים סלח לנו אבינו כי חטאנו! והוא, במקום לכעוס על עזות פנינו פשוט סולח. האם זה משפט צדק?

*****

שלא תבין אותי לא נכוו רבונו של עולם...
אין לי טענות על קבלת השוחד אלא אדרבא, מתחנן אני לפניך...
אנא, אבא המתק לנו את פסק דינך, אנחנו לא באמת יכולים להתמודד עם משפט צדק, הרי אין בארץ צדיק אשר לא יחטא ואנו על אחת כמה וכמה..
אנא, קבל את השוחד שלנו וסלח לנו!
אנו נזכיר לך את ברית בין הבתרים ואת עקידת יצחק, את המסירות נפש של אבותינו כאשר הלכו אחריך ארבעים שנה במדבר ואיך נהרגו אבותינו על קידוש שמך..
אבל אנא, אל תיזכר איך הכעסנו אותך בכל דור ודור, אל תיזכר איך אנו בוגדים בך כל יום ויום, אל תיזכר איך אנו מזלזלים במצוותיך שהרי כאבא אתה יודע שאין זה רצונינו האמיתי ורצונינו לראות את מלכנו כדי שנוכל לכבדך בלא הסתר פנים.
אתה הרי יודע אבא כמה אנו רוצים בקרבתך, כמה אנו מבקשים ממך "השיבני ה' אליך ונשובה" אז אבא בבקשה "חדש ימינו כקדם"...

דפים קשורים

קול קורא.. שמעון גווירץ | שאו מרום עיניכם   י' אלול ה'תשע"ב

עם השמע קול השופר עובר רעד בגוף, אותו רעד שגורם לנו להתעורר בתשובה ולחזור לכור מחצבתינו, הקול שמזכיר לנו כמה אנו יכולים להיות קרובים לאבא, קרובים מספיק בכדי לבקש סליחה!

אבא - קבענו פגישה... שמעון גווירץ | שאו מרום עיניכם   א' תמוז ה'תשע"ב

"הלב שלי היה מלא על גדותיו, סוג של הרגשה מוזרה הציפה אותי.. כמעט כאילו ואני מלא במילים ובמשפטים ופשוט היה לי מחסום בפה, הרגשתי שאני נחנק, הרגשתי לחץ מהמותניים לכיוון החזה, נשמתי בכבדות... ופשוט התחלתי לבכות..."

איך לשוב בתשובה - שיעור חובה! הרב שלמה עופר | שאו מרום עינכים   י"ב אלול ה'תשע"ג כי לא ידח ממנו נדח... אין אדם שאין לו תקנה! לא משנה כמה חטא, לא משנה עבירות הוא עשה, לו רק יעזוב את דרכו הרעה וישוב בתשובה שלימה לפני בורא עולם ומיד יהפכו לו כל העבירות לזכויות כי ק-ל מלך סולח ורחמן הוא אבינו שבשמים ולעולם לא נוכל להבין את גודל רחמיו וחסדיו... למה נוסעים לאומן על ראש השנה שמעון גווירץ | נתיבים טורס   כ"ב אלול ה'תשע"ג "אז אתם בטח חושבים שאני עכשיו ידקלם לכם את הקלישאות על יום הדין ועל המשפט בו ידונו אתכם ועל כך שמה לא הייתם עושים כדי להשיג את העורך דין הטוב ביותר?!" ובכן... נקודות אור לראש השנה הרב שלמה עופר | מוסדות שמ"ע   כ"ז אלול ה'תשע"ג הרב שלמה עופר שליט"א מגיש לפניכם נקודות אור לראש השנה, הנהגות וסעיפים חשובים על מנת להגיע לימי הדין ולעמוד מוכנים בפני המשפט מוכנים ככל שניתן.. קול קורא.. שמעון גווירץ | שאו מרום עיניכם   י' אלול ה'תשע"ב

עם השמע קול השופר עובר רעד בגוף, אותו רעד שגורם לנו להתעורר בתשובה ולחזור לכור מחצבתינו, הקול שמזכיר לנו כמה אנו יכולים להיות קרובים לאבא, קרובים מספיק בכדי לבקש סליחה!

שדות חובה מסומנים באדום

הירשם כאן לקבלת ניוזלטר!

שדות חובה מסומנים באדום